Sunday, January 30, 2011

Mereba piç!

Öncelikle Allah iyliğni virsin. Nasılsın? Annen baban nasıl lan?

Bunlar da çok umrumdaymış gibi yaptığıma göre asıl konuya gelebilirim.

Asıl konu şu ki,

Bu yazıyı yazarken dut kurusu ve erik kurusu yemekteyim. Bu beni kuğl yapmaz elbette. Sağlıklı da yapmaz. Sadece bu olay benim mal bir insan olduğumun kanıtıdır. Ha dersen ki çok mu umurunda? Derim ki "Yooğoğğo". Böylece yolumuza devam ederiz.

Yeme alışkanlıklarımla ilgili, muhtemelen hiç umrunda olmayan bir diğer gerçekse,

Et yemiyorum lan.

Allağ iyliğni versin emi? Ne kadar umrunda. Hiç.

Şimdi konu o değil. Olayı Burger King ve Soğan Halkalarına oradan da bugün Serkan'la 84987498749793 senelik arkadaşlığımızda yaptığımız ilk ve tek "Gönül işleri" konusuna getirmeye çalışıyorum. Ama olmadı. Neyse. Bu konuyu unutalım o zaman.

Anneniz mesela "Tavıksıyınaçorbayaptımaliçsıcağsıcağ" dese ne yaparsınız ki lan? Bu konuya ilerde değineceğim. Hatta gaza gelip Vejetaryen kimselere tavsiyeler veren bir blog açtığımı düşünsene. Bu ne kadar saçma olur değil mi? Sonuçta kendi yediğim saçma şeylerin tarifini falan kimseye verecek değilim. "Pirotein için yuğurt muğurt bul yiyin" diyecek de değilim.

O değil de, ben Tori Amos olaydım piyanoyu bırakır bağlama çalardım. Şaka lan. Tori Amos olmamama rağmen piyanoyu bırakıp bağlamaya başlama ihtimalim çok düşük lan. Bir de Tori Amos olduğumu düşünsene. Burdan da Tori Amos'ın saç renginden annemin saç rengine bağlayacaktım. Ama bu da olmadı.

Neyse lan.

Başka zamana kısmetse.

Görüşürüz.

1 comment: